Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Промисловий туризм в Україні: екскурсії з присмаком Нового року

16.08.2021
15567

Зимові подорожі – задоволення, відверто кажучи, на любителя. Холод, сніг, монохромний ландшафт не дають в повній мірі насолодитися атмосферою нового міста, його архітектурою та смаком. Якщо з рівновагою, координацією та іншими життєво важливими навичками у вас такі ж складні стосунки, як і в мене, гірськолижні курорти навряд чи вас приваблюють. Виходить, що для відкриття нового сезону мандрівок доведеться чекати весни.

Але ні! В Україні активно розвивається промисловий туризм. А значить, є безліч можливостей цікаво провести зимові свята. Більше того, з нашою добіркою промислових об'єктів у вас точно з'явиться новорічний настрій. То що, поїхали?

1. “Artwinery”, м. Бахмут, Донецька область

А ви знаєте, як виробляють головний напій Нового року? Щоб побачити цей процес на власні очі не треба їхати аж до французької провінції Шампань. Достатньо спуститися до підземних гіпсових тунелів на глибину 72 метри. Площа штолень, у яких зберігається понад 30 мільйонів пляшок легендарного артемівського ігристого вина, складає 25 га!

Якщо вам вже є 18 років, ви маєте унікальну нагоду побачити весь цикл виробництва ігристого. Самі лише назви цехів звучать, як вишукана музика: відділення ассамбляжу та купажу, ремюажне та дегоржажне відділення. В останньому встановлена унікальна за технологією лінія, яку можна побачити лише на п'ятьох підприємствах Європи.

Звичайно ж, наприкінці екскурсії не обійдеться без дегустації найкращих зразків артемівського ігристого.

2. Фабрика ялинкових прикрас, с. Клавдієво-Тарасове, Київська область

Уявити Новий рік без ялинки, прикрашеної скляними кульками, що виблискують усіма кольорами веселки, просто неможливо. Тут панує дійсно казкова атмосфера: ельфи-екскурсоводи, сотні іграшок, та й сам процес їх створення виглядає напрочуд чарівно. Спочатку жіночки-склодуви створюють основу майбутньої іграшки - скляну кульку. У цеху сріблення за допомогою спеціальних хімічних реакцій вона набуває кольору благородного металу. Чим не лабораторія алхіміка?

Але душа іграшки народжується у майстерні художників, де кожна кулька розписується вручну. До речі, ви й самі зможете приєднатися до процесу на майстер-класі з розпису ялинкових прикрас. Ще у програмі відвідування Музей ялинкових прикрас (з виробами Фаберже та Swarovski, між іншим) та казкове містечко в мініатюрі.

3. Завод “Coca-Cola”, с. Велика Димерка, Київська область

Ну як ще дізнатися про те, що свято наближається, як не з реклами Coca-Cola? Тож екскурсія на виробництво цього солодкого напою – обов'язковий пункт у плані створення новорічного настрою. Приємно, що відвідування заводу безкоштовне. Але діє вікове обмеження: дітям до 12 років сюди не потрапити. Майже як у Хогвартс.

Окрім відвідування виробництва, де ви побачите процес створення пластикових пляшок та солодкого напою, до екскурсійного маршруту включено і музей Coca-Cola. Подорож сюди приречена бути яскравою та позитивною, як і сама кола.

4. Свічний заводик “Candy Light”, м. Кременчук, Полтавська область

Свічки - обов'язковий атрибут Різдва у Скандинавських країнах. До винайдення гірлянд ялинки там прикрашали яблуками, горіхами та… свічками! Цей символ затишку і досі є популярним подарунком на Новий рік. Саме тому ми пропонуємо вам відправитись до міста Кременчук та побачити, як зі звичайного парафіну та фарбника народжуються справжні витвори мистецтва.

5. Шоколадна фабрика “Roshen”, м. Київ

Якщо у Швеції ялинку раніше прикрашали свічками, то в нашій країні цю функцію виконували шоколадні цукерки. Навіть у моєму дитинстві ця традиція ще була досить поширеною. Але як виготовляють всі ці шоколадні батончики, мармелад, зефір та інші улюблені солодощі? Як створюється дизайн для етикетки? Хто пакує готові вироби: люди чи машини? А може, тут працюють умпа-лумпи, як на фабриці Віллі Вонки?

Зазвичай екскурсії на фабрики з виробництва солодощів доступні лише для організованих груп школярів. Але у цехах столичного заводу відповіді на ці питання можуть знайти відвідувачі будь-якого віку. Адже дорослим теж хочеться пройти інструктаж, відвідати виробничий цех та у відділі пакування створити упаковку для шоколаду за власним дизайном!

6. Кіностудія “FILM.UA”, м. Київ

Жоден Новий рік не обходиться без атмосферних фільмів, як “Один удома”, чи культового мультику “Жах перед Різдвом”. А ще до новорічної ночі знімають безліч святкових телепередач та шоу. Хотіли б потрапити за лаштунки та побачити, як створюється магія телебачення? То гайда на студію “FILM.UA”.

Саме тут знімали всім відомі передачі: “Україна має талант», “Х-фактор”, “Топ модель по-українськи”, “Вечірній Київ” Студії 95 квартал та багато інших. Під час екскурсії ви дізнаєтеся, який шлях проходить фільм від ідеї до втілення на екрані з карколомними спецефектами та монтажем.

Зазирніть за куліси чарівного світу кіно, адже він ховає чимало секретів.

Автор: Євгениія Кузенкова

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.