Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.

Романтично-детективно-історичне місто Острог

19.12.2021
7818

Острог – це дуже симпатичне і затишне місто на півдні Волині.

Місто з глибочезною історією – майже тисяча років! І з височенним замком та баштою на Замковій горі, якщо підійти до нього знизу. Замки завжди будували так, щоб з них було видно безмежну далечінь земель, які вони охороняли.

В Острозькому замку, який було закладено ще за часів князів Острозьких,  зараз розміщається Історику-культурний заповідник і краєзнавчий музей. Затишна територія замку династії Острозьких додає бажання помріяти і уявити, як було все тут цікаво пів тисячоліття назад. Залишилася старовинна брама і  товстелезні мури та башти. На подвір’ї стоїть Богоявленський  собор, в якому колись вінчалася 14-літня княжна Гальшка Острозька і князь Дмитро Сангушко.

Тут і зараз проходять служби Божі, а по вечорах лунають дзвони з високої дзвіниці, які чує все містечко. А за межами замку – у старовинній вежі можна ознайомитися з експозицією Музею стародруків і побачити, як друкувалися перші в Україні книжки.

Історія княжни Гальшки – це просто крутезний детектив. Про неї можна знімати цілий серіал - і колись це обов’язково буде зроблено. А поки що про князів Острозьких знімається серіал «Гра долі» з Ведучою Наталкою Сопіт – і його можна буде подивитися восени на 5 каналі, або на YouTube-каналі «Гра долі».

Княжна Елизавет-Гальшка Острозька була найпрекраснішою жінкою і найбагатшою нареченою Галицько-Волинського князівства. Вона тричі була пошлюблена не по своїй волі – і тричі стала вдовою. Кілька років Гальшка мешкала з нелюбом у Речі Посполитій. А коли після його смерті повернулася на Волинь, стала носити чорний одяг і більше нікому не віддала ані серця, ані руки. І по сьогодні нерозгадана її таємниця – по кому з чоловіків вона носила жалобу. А може по своїй юності…

А ще Гальшка відома своєю благодійністю. Адже саме на її внески і за бажанням її дядька – найвідомішого князя Костянтина-Василя Острозького була започаткована Острозька академія, в якій навчалася православна молодь XVI століття. Саме так меценати хотіли вберегти талановитих русинів від покатоличення і втечі за межі Галицько-Волинського князівства до Польщі. Довгі століття академія була в руїнах. Але в Незалежній Україні її відновили – і Острог став студентським містечком. В Острозькій академії є давні і нові корпуси. Чудова сучасна бібліотека, в якій найдорогоцінніший експонат - це давня Острозька Біблія, видана за сприяння Гальшки і Василя-Костянтина Острозьких. А ще там є студентська церква, музей, зоопарк, тенісні корти і лавочки у парку, на яких студенти вечорами цілуються. Так задумав незмінний ректор Острозької академії Ігор Демидович Пасічник.

Острог – це місто, яке обов’язково потрібно включити у свій мандрівний маршрут. І хоча воно розташовано трошки в глибині від траси Київ – Львів, все одно про це жалкувати не доведеться.

Тут є недорогі готелі – «Атлант» і «Маестро». І затишні ресторанчики та піцерії із смачним і цікавим меню і запашною кавою. Збираєтеся в дорогу на захід Україні – не забудьте завітати до Острога.

Галина Криворчук

Відгуки 0

Немає відгуків

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.