Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Костел Успіння Богородиці у Кам'янці-Бузькій

Католицький храм у Кам’янці-Бузькій – одна з найкрасивіших неоготичних споруд в Україні. Візуально вона дуже нагадує Костел святої Ельжбети у Львові.

Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Костел Успіння Богородиці у Кам'янці-Бузькій

Католицький храм у Кам’янці-Бузькій – одна з найкрасивіших неоготичних споруд в Україні. Візуально вона дуже нагадує Костел святої Ельжбети у Львові.

Хоча храм у Кам’янці-Бузькій виглядає як класична споруда епохи Середньовіччя, йому насправді ледве виповнилося 100 років. Все будівництво розтягнулося на багато років. Проєкт костелу розробив архітектор Теодор Таловський ще у 1901 році. Саме будівництво розпочалося у 1910 році, а освятили будівлю тільки у 1929 році. Причин надмірної тривалості будівництва декілька. По-перше, щоб звільнити місце для нової будівлі, потрібно було розібрати руїни старого костелу. По-друге, під час Першої світової війни роботи довелося зупинити. По-третє, під час війни храм був сильно пошкоджений і розграбований, тому роботи почалися спочатку.

Після освячення костел приймав прихожан всього лиш 15 років. У 1944 році радянська влада закрила храм та перетворила його на склад. Згодом у костелі відбулася пожежа, яка сильно пошкодила будівлю. В результаті у 1989 році парафіянам повернули напівзруйновану споруду. На щастя, небайдужі меценати сприяли відновленню храму. Тож сьогодні віряни можуть приходити сюди на богослужіння.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Львівська область, вул. Івана Павла ІІ, 5, Кам'янка-Бузька

50.1104999 | 24.3430359

+380 3254 23626

Локація на Google

Відгуки 5

Sofia Piorun

02.09.2020
Прекрасна церква, неймовірна архітектура та її історія. Я пишу з Аргентини, і мій прадід народився в цьому місті. Наша католицька сім'я відновлює свою історію. Він народився в 1900 році і прибув до Аргентини в 1926 році. Хтось знає, в якій церкві того часу могла бути його історія? Щиро дякую, вітаю всіх. Нехай Бог благословить вас. Це електронний лист про всяк випадок: sofia.piorun@gmail.com
Інформація взята з google.com

Uliana Zigmunt

22.08.2020
Це моє одне з найулюбленіших місць. Раджу усім гостям нашого міста його відвідати, щоб оцінити його неповторну архітектурну цінність, а також довірити чудотворній іконі Ісуса Христа вмираючого з Мілятина усі свої турботи та проблеми.
Інформація взята з google.com

Julia Bair

17.07.2020
Помпезний храм, зведений на початку 20 ст. в неоготичному стилі, вражає розмірами й архітектурними деталями. Добре доглянутий як ззовні, так і всередині, дуже затишне й величне місце. Є однією з візитівок Кам'янки-Бузької, рекомендую до відвідування.
Інформація взята з google.com

Mateusz Świstak

18.06.2019
Костел збудований в 1910-1929 р., спроектований архітектором Теодором Тальовським (1857-1910), тим самим, які проектував костел св. Єлизавети у Львові і неіснуючий вже костел у Тернополі
Інформація взята з google.com

Life Follower

05.10.2018
Мало яке провінційне містечко України може похвалитись такою ефектною спорудою, як костел Успіння Богородиці у Кам’янці-Бузькій (хоча коли споруду будували це місто називалось Кам’янкою-Струмиловою). Неоготичний храм захоплює з першого погляду своєю величністю і розмірами. Його височезну вежу зараз видно звідусіль, але ще на початку 80-х років ХХ століття костел перебував у жахливому стані й виконував функцію складу паливо-мастильних матеріалів. Ще у 1901 році архітектор Теодор Таловський розробив проект парафіяльного костелу для Кам’янки-Струмилової. Але його будівництво розпочали лише у 1910 році (щоб звільнити місце для нової споруди, довелося розібрати старий костьол). В 1911 році було освячено наріжний камінь споруди, але майбутнє її будівництво перервала І Світова війна. Під час війни недобудований костел частково зруйнували, тому по її закінченні довелося провести дуже багато будівельних робіт, щоб довести споруду хоча би до довоєнного стану. Освятили костел у 1929 році. Отже будівництво костелу Успіння Богородиці тривало майже двадцять років.
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Фортеці, замки, палаци

Жовківський замок

пл. Вічева, 2, Жовква

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.