Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

Музей історії Острозької академії

Сучасний Музей історії Острозької академії є офіційно зареєстрованим як Музей при Вищому навчальному закладі і входить до мережі діяльності українських музеїв такого типу.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

Музей історії Острозької академії

Сучасний Музей історії Острозької академії є офіційно зареєстрованим як Музей при Вищому навчальному закладі і входить до мережі діяльності українських музеїв такого типу.

В 2011 році Музею історії Національного університету «Острозька академія» присвоєно звання «Зразковий музей» відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 08.04.2011 р. «Про присвоєння та підтвердження звання «Зразковий музей» при навчальному закладі, який перебуває у сфері управління Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України».

Це визнання є заслугою всіх поколінь музейників, які працювали від початку відродження Острозької академії.

Становлення Центру вивчення спадщини Острозької академії відбувалося у нерозривному зв’язку із процесом відродження Острозької академії, новий етап історії якої розпочався 12 квітня 1994 р. після Указу Президента Леоніда Кравчука „Про утворення Острозького колегіуму”. З метою популяризації славетної історії острозького культурно-просвітницького осередку та минулого закладів, у стінах яких розмістився відроджений університет, було вирішено створити Центр вивчення спадщини Острозької академії. Його очолив П. З. Андрухов, однак, розгорнути активну діяльність історику завадила раптова смерть у серпні 1996р. З цього ж року директором Центру і, фактично, творцем музею історії Острозької академії стала Ярослава Віталіївна Бондарчук. Людина непересічних знань, з великим досвідом музейної роботи. Саме завдяки її наполегливій праці, в Острозькій академії було створено музей в складі Центру вивчення спадщини Острозької академії. Перша експозиційна зала була присвячена історії Острозької академії XVI-го століття та поступо наповнювалась експонатами з діяльності відродженої академії.

З кожним роком експозиційні приміщення Музею розширювались, збільшувалась кількість експонатів. Феномен відродження та швидкого поступу Острозької академії зацікавив громадськість. В акамдемію все частіше почали приїжджати високопоставлені гості. Відвідувачі музеїв Острога з великим зацікавленням приходили і в музей Острозької академії. Отже, музей одразу ж після створення почав проводити екскурсійну діяльність, продовжуючи і науково-дослідну, і фондову роботу. Таким чином, створенню музею передувала наполеглива робота працівників Центру вивчення спадщини Острозької академії. В 2007 році на ректораті було прийнято рішення виділити зі складу Центру вивчення спадщини Острозької академії Музей в окремий підрозділ університету, що сприяло його розвитку і розширенню. За часу перебування на посаді директора Музею Світлани Дарчик (Муравської) музей ОА набув свого сучасного вигляду, було налагоджено фондову роботу, оновлено експозиції.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 0

Рівненська область, вул. Семінарська, 2, Острог

50.329628 | 26.512829

03654 2 29 49, 097 660 1280, 093 204 8553

Сайт

Відгуки 0

Немає відгуків

Що подивитись

Пам'ятки будівництва і архітектури

Національний університет «Острозька академія»

вул. Семінарська, 2, Острог

Музеї

Музей нумізматики

проспект Незалежності, 49, Острог

Церкви, костели, монастирі

Богоявленська церква

вулиця Академічна, 5в, м.Острог

Фортеці, замки, палаци

Острозький замок

вул. Академічна, 5, Острог

Фортеці, замки, палаци

Татарська вежа

вул. Татарська, 73, Острог

Церкви, костели, монастирі

Велика синагога (Острог)

вул. Чайковського, 8, Острог

Церкви, костели, монастирі

Свято-Троїцький Межирицький чоловічий монастир

вул. Засаддя, Межиріч, Острозький район

Природні об'єкти

Джерело Святого Миколая

Гільча Перша, Здолбунівський район

Природні об'єкти

Угілецька тополя

с. Угільці, Рівненського району

Фортеці, замки, палаци

Замок у с.Тайкури

Тайкури

Природні об'єкти

Урочище Гурби

вул. Лісна 1, Мости, Здолбунівський район

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.