Ви мусите дозволити Javascript у вашому браузері для оптимальної роботи сайта і відображення розділів повністю.
Insta place

«Бузький Гард»

Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його приток – Великої Корабельної, Бакшали, Мертвоводу.
Подобається
Поїхали!
Додати до подорожі

«Бузький Гард»

Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його приток – Великої Корабельної, Бакшали, Мертвоводу.

Національний природний парк «Бузький Гард» створено 2009 р. на території Арбузинського, Братського, Вознесенського, Доманівського та Первомайського районів Миколаївської області площею понад 6000 гектарів.

Клімат району є помірно-континентальним із характерними для степової зони особливостями. Регіон розташований у північно-степовій підзоні. Він характеризується малосніжною, порівняно теплою нестійкою зимою, спекотним літом із недостатнім і нестійким зволоженням, частою повторюваністю засух і суховіїв.

Місцева флора налічує понад 1000 видів судинних рослин, 34 з них занесено до Червоної книги України: мерингія бузька, смілка бузька, вишня Клокова, гвоздика бузька, тюльпан дібровний тощо.

У долині Південного Бугу збереглися багаті і різноманітні фауністичні комплекси. Тільки комах у заповідному об'єкті мешкає не менше 9 тисяч видів.

Фауна хребетних тварин нараховує близько 300 видів, 23 з них перебувають під охороною держави, а саме: марена дніпровська, шемая дунайська, жовтобрюх, орел карлик, видра річкова, горностай та інші. Назва парку походить від слова «гард» – спеціальної споруди для вилову риби, що використовувалася за козацької доби. Бузький Гард – це історична назва козацької паланки Війська Запорозького, яка розташовувалася на місці злиття річок Великий Ташлик і Південний Буг.

Узбережжя сіл Мигії, Куріпчиного, Грушівки Первомайського району – одне з найкращих у Європі природних трас водного слалому

Від Мигії до Олександрівки Південний Буг тече в крутих кам'янистих берегах, утворюючи вузьку каньйоноподібну долину з величними гранітними скелями, порожистим руслом, водоспадами та островами.

Пороги, що до нашого часу збереглися на Південному Бузі, мають місцеву назву "брояки". З ними, як і з багатьма островами та скелями, пов'язана велика кількість запорізько-гайдамацьких легенд і переказів. Про минуле нам говорять їхні назви: Запорізька брояка, острів козака Мамая, скелі Турецький стіл, Гайдамацьке сидіння, Пугач, Гайдамацька балка та інші.

Узбережжя сіл Мигії, Куріпчиного, Грушівки Первомайського району – одне з найкращих у Європі природних трас водного слалому, що приваблює любителів рафтингу, сплаву на катамаранах і каяках. А стрімкі гранітні скелі каньйонів – улюблене місце змагань спортсменів-скелелазів. Мальовничі ландшафти приваблюють багатьох любителів туризму та активного відпочинку, дарують незабутні враження від спілкування з природою.

Детальніше
Сховати
Оцінки Відгуки 5

Миколаївська область, Миколаївська область

47.728497 | 31.190173

(051) 616-1370

Локація на Google

Відгуки 5

Olga Drozd

21.09.2021
Надзвичайно чиста прозора вода у радоновому озері, гарні краєвиди на річку з порогами, окультурені місця для відпочинку і рафтингу. Вражаюча будівоя млина (гідроелектростанція). Поїздка варта витраченого часу і коштів.
Інформація взята з google.com

Dm Bom

15.07.2021
Неймовірно красиві місця. Для любителів активного відпочинку. Непогано налагоджена організація рафтинг-турів. Проживання та харчування знайдеться на будь-який гаманець. Про відпочинок, краще, домовлятися заздалегідь. Дещо дошкуляли москити. Треба користуватися спреєм. Із екіпірування, обов'язково мати взуття для води. Відпочинок сподобався. Повернусь із задоволенням!
Інформація взята з google.com

Иван Бондаренко

12.07.2021
Дуже красиве місце , але ми приїхали на 3 години, але я думаю що сюди наступного. Разу я приїду як мінімум на пару днів, щоб розгледіти всі принади
Інформація взята з google.com

Lod1 produktion

18.09.2020
Шок контент як круто
Інформація взята з google.com

Валерій Соколюк

04.09.2020
Там просто надзвичайно чудово!!!
Інформація взята з google.com

Що подивитись

Природні об'єкти

Арбузинський каньон

с. Актово, с. Трикрати

Природні об'єкти

Трикратський ліс

Миколаївська область

Природні об'єкти

Скеля "Пуп Землі"

село Актово

Природні об'єкти

Актівський каньйон

Миколаївська область

Де зупинитись?

Садиби

Садиба "Під лелекою"

вул. Степова, 26, село Актово

Підпишіться на розсилку новин та пропозицій від discover.ua і наших партнерів

Натискаючи кнопку, ви погоджуєтесь із Правилами та умовами.